کتاب در یک چشم به هم زدن

به رسم جمعه های FRIBOOK ، امروز کتاب در یک چشم به هم زدن ، اندیشیدن بدون اندیشیدن را معرفی…
دسته بندی : کتاب
در یک چشم به هم زدن
۵/۵ (۲)

به رسم جمعه های FRIBOOK ، امروز کتاب در یک چشم به هم زدن ، اندیشیدن بدون اندیشیدن را معرفی میکنیم که فوق العاده خواندنی است و نوشته مالکوم گلدول می‌باشد.

خلاصه کتاب Blink: the power of thinking without thinking

کتاب در یک چشم به هم زدن، اندیشیدن بدون اندیشیدن از مالکوم گلدول، درباره‌ی Snap Judgement یا همون تصمیم‌گیری سریعه.

خیلی وقت‌ها ما در یک چشم به هم زدن، سریع و بدون جمع‌آوری دیتا و تحلیل تصمیم رو می‌گیریم، حتی بدون این‌که بتونیم توضیح بدیم که چرا؟ مالکوم گلدول در این کتاب در مورد نقش ناخودآگاه و چگونه شکل گرفتنش در این فرایند سریع حرف می‌زنه.

چرا کتاب در یک چشم به هم زدن را پیشنهاد می‌کنیم؟

گاهی ضمیر ناخودآگاه ما سریع‌تر از مغز منطقی‌مون عمل می‌کنه. یه مساله پیش رومونه و چیزی که مهمه تمرکز و دقت روی داده‌ی اولیه و موجود و صورت مساله‌ی اصلیه چون لازمه که تصمیمی رو سریع و با اعتنای بیشتر به درک شهودی‌مون بگیریم. این کتاب در مورد همینه: Snap Judgement یا تصمیم سریع و این‌که الزاما همیشه داده‌های بیشتر منجر به تصمیم درست‌تر و بهتر نمی‌شه.

این مطلب را هم بخوانید  کتاب بدون فیلتر ، داستان اینستاگرام

در ادامه آقای گلدول میاد می‌گه حالا که نقش ضمیر ناخودآگاه انقدر در تصمیمات سریع ما پررنگه، این ناخودآگاه چه جوری آموزش می‌بینه؟ از کجا بلده؟ پیش‌فرض‌هاش چه جوری شکل می‌گیرن که به وقت اسنپ جاجمنت، تصمیم درست رو بذاره روی میز؟

نویسنده‌‌ کتاب کیست؟

مالکوم گلدول نویسنده‌ی پر سر و صدایی است. تعداد کتاب‌هایی که نوشته زیاد نیست اما همه‌ی کتاب‌هایش پرفروش بوده‌اند. گلدول سال‌هاست در نیویورکر و مجلات خوشنام و معتبر دیگر می‌نویسد و سخنرانی می‌کند. انتقادات به روش کار و کتاب‌های گلدول البته کم نیست. از جمله مهم‌ترینشان این است که روشش به طور کلی علمی نیست و کتاب‌های مالکوم گلدول بحث‌های طولانی‌ای هستند با مخالفی ساده‌لوح و غایب و بدون انسجام فکری.

گلدول دقیقا به همون علتی که کلی طرفدار داره، مورد انتقاد هم هست: ساده سازی زیاده از حد موضوعات و پدیده‌های بزرگ و پیچیده.

منبع : وب سایت پادکست فارسی بی‌پلاس

پادکست خلاصه کتاب در یک چشم به هم زدن رو میتونید با صدای گرم و گفتار جذاب آقای علی بندری بشنوید…

کتاب های دیگر را میتوانید در صفحه معرفی کتاب مشاهده نمایید

این مطلب را هم بخوانید  SSL چیست؟

برای سفارش طراحی وب سایت جهت رشد کسب و کار خود میتوانید به صفحه نمونه کارها و تعرفه های طراحی سایت مراجعه نمایید

برای مطالعه مطالب بصورت خلاصه و یا چکیده ای از آنها در اینستاگرام می‌توانید اینجا کلیک کنید.   webschoool@

 

لطفا امتیاز دهید

فهرست