کتاب اسلحه میکروب و فولاد

به رسم جمعه های FRIBOOK ، امروز کتاب اسلحه میکروب و فولاد را معرفی میکنیم که فوق العاده خواندنی است…
دسته بندی : کتاب
۵/۵ (۲)

به رسم جمعه های FRIBOOK ، امروز کتاب اسلحه میکروب و فولاد را معرفی میکنیم که فوق العاده خواندنی است و نوشته جرد میسون دایموند می‌باشد.

خلاصه کتاب Guns, Germs, and Steel

ویرایش نخست کتاب اسلحه میکروب و فولاد در سال ۱۹۹۷ منتشر شد، اما سال‌های بعد، به فراخور اتفاق‌هایی که پیش‌ می‌آمد، ویرایش‌های جدیدی از کتاب منتشر شد. سال ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ دو ویرایش اصلی انجام شد که نتیجه دست‌آوردهای جدید به نسخه‌ی اصلی اضافه شد. اما این مطالعات جدید هم نتیجه‌گیری اصلی کتاب اسلحه میکروب و فولاد را تغییر ندادند. نتیجه‌ای که نشان می‌دهد عامل جغرافیا تاثیر بیشتری بر پیشرفت جوامع انسانی دارد تا چیزهایی مثل عوامل ژنتیکی و فرهنگی ساکنین سرزمین‌های مختلف.

چرا کتاب اسلحه میکروب و فولاد را پیشنهاد می‌کنیم؟

چرا بعضی مناطق یا کشورها انقدر ثروتمندند، در حالی‌که بعضی جاها بسیار فقیرند؟ یا به طور خاص، چرا قاره اوراسیا (آسیا و اروپا) اول از همه، یعنی قبل از امریکای شمالی یا جنوبی، آفریقا و یا استرالیا توسعه پیدا کرد؟ چرا تنوع ژنتیکی یه جاهایی مثل اروپا انقدر کم و یه جاهایی مثل گینه نو انقدر زیاده؟ چی شده که کشاورزی در یه جاهایی از دنیا شروع شده و توسعه پیدا کرده؟ چرا کشورها شکست می‌خورند؟ این موضوع‌ها بهم ربط دارند؟ به نظرمون این سوال‌ها و جوابی که بهشون می‌دیم مهم هستن. کتاب اسلحه میکروب و فولاد جوابیه به سوال‌های این مدلی. دید ما رو به اطرافمون تغییر می‌ده و جلوی نگاه نژادپرستانه رو می‌گیره.

این مطلب را هم بخوانید  کتاب هزینه نهایی صفر

نویسنده‌‌ کتاب کیست؟

جرد میسون دایموند استاد جغرافیا و فیزیولوژی دانشگاه کالیفرنیاست. دایموند در ۳۰ سالگی مطالعاتش در گینه نو را با مطالعه روی پرنده‌های این جزیره و جزیره‌های هم‌جوار آغاز کرد.
در پنجاه سالگی، جرد دایموند تحقیقاتش در رشته تاریخ محیط زیست را آغاز کرد و به عنوان استاد جغرافیا در UCLA، مشغول کار شد. در سال ۱۹۹۹، مدال ملی دانش را کسب کرد. در ۲۰۰۹ دکترای افتخاری دانشکده ایالتی Westfield را دریافت کرد. دایموند در زمینه زبانشناسی نیز فعال است. نتیجه‌ی حدود ۶۰ سال فعالیت علمی و تحقیقاتی دایموند بیش از ۳۰ کتاب و مقاله‌ی علمی از جمله کتاب اسلحه میکروب و فولاد و جوایز متعددی است که کسب کرده.

منبع : وب سایت پادکست فارسی بی‌پلاس

پادکست خلاصه کتاب اسلحه میکروب و فولاد رو میتونید با صدای گرم و گفتار جذاب آقای علی بندری بشنوید…

کتاب های دیگر را میتوانید در صفحه معرفی کتاب مشاهده نمایید

برای سفارش طراحی وب سایت جهت رشد کسب و کار خود میتوانید به صفحه نمونه کارها و تعرفه های طراحی سایت مراجعه نمایید

این مطلب را هم بخوانید  کتاب بدون فیلتر ، داستان اینستاگرام

برای مطالعه مطالب بصورت خلاصه و یا چکیده ای از آنها در اینستاگرام می‌توانید اینجا کلیک کنید.   webschoool@

 

لطفا امتیاز دهید

فهرست