کتاب نابخردی‌های پیش بینی پذیر

به رسم جمعه های FRIBOOK ، امروز کتاب نابخردی‌های پیش بینی پذیر را معرفی میکنیم که فوق العاده خواندنی است…
دسته بندی : کتاب
۵/۵ (۱)

به رسم جمعه های FRIBOOK ، امروز کتاب نابخردی‌های پیش بینی پذیر را معرفی میکنیم که فوق العاده خواندنی است و نوشته دن آریلی می‌باشد.

خلاصه کتاب Predictably Irrational

یکی از پیش‌فرض‌های اولیه در اقتصاد این است که مجموعه‌ی افراد فعال در یک اقتصاد دو ویژگی مشخص دارند: ۱. به دنبال حداکثر کردن سود هستند. ۲. منطقی عمل می‌کنند. اما آیا واقعاً ما در تصمیم‌گیری‌هایمان (نه فقط درباره‌ی تصمیم‌های اقتصادی) این قدر منطقی عمل می‌کنیم؟ در کتاب نابخردی‌های پیش‌بینی‌پذیر نویسنده با مستندات و آزمایش‌های مختلف به ما نشان می‌دهد که چقدر رفتارها و تصمیم‌هایمان به دور از منطق هستند.

چرا کتاب نابخردی‌های پیش بینی پذیر را پیشنهاد می‌کنیم؟

ما معمولاً فکر می‌کنیم تصمیم‌هایی که می‌گیریم بر اساس استدلال منطقی و با بررسی سود و زیان و عواقب آن انجام می‌شود. با دانستن اینکه بیشتر تصمیم‌هایمان چندان هم بخردانه نیست، دید بهتری از خودمان پیدا می‌کنیم. کتاب نابخردی‌های پیش بینی پذیر به ما برخی از پرتکرارترین اشتباهات رفتاری را نشان می‌دهد. به ما می‌گوید که چرا تصمیم‌هایی که می‌گیریم بخردانه نیست و با دانستن این اشکالات شاید بتوانیم به مرور نابخردی‌هایمان را کم کنیم.

این مطلب را هم بخوانید  کتاب فرضیه خوشبختی نوشته جاناتان هایت

نویسنده‌‌ کتاب کیست؟

نویسنده‌‌ی کتاب دن آریلی است. آریلی در زمینه‌های فیزیک، ریاضی، فلسفه، روانشناسی و مدیریت کسب و کار تحصیل کرده است. اما به دلیل علاقه‌اش به مطالعه‌ی رفتارهای انسانی، کتاب‌هایی در زمینه‌ی اقتصاد رفتاری نوشته است که کتاب‌های پر مخاطبی بوده‌اند. دن آریلی در کتاب نابخردی‌های پیش‌بینی‌پذیر و بقیه کتاب‌هایش سراغ فرضیات پذیرفته شده ما می‌رود و با آزمایش‌های متعدد نشان می‌دهد که این فرضیات چقدر با واقعیت رفتاری ما اختلاف دارد.

منبع : وب سایت پادکست فارسی بی‌پلاس

پادکست خلاصه کتاب نابخردی‌های پیش بینی پذیر رو میتونید با صدای گرم و گفتار جذاب آقای علی بندری بشنوید…

کتاب های دیگر را میتوانید در صفحه معرفی کتاب مشاهده نمایید

برای سفارش طراحی وب سایت جهت رشد کسب و کار خود میتوانید به صفحه نمونه کارها و تعرفه های طراحی سایت مراجعه نمایید

برای مطالعه مطالب بصورت خلاصه و یا چکیده ای از آنها در اینستاگرام می‌توانید اینجا کلیک کنید.   webschoool@

این مطلب را هم بخوانید  کتاب بدون فیلتر ، داستان اینستاگرام

 

لطفا امتیاز دهید

فهرست