کتاب حقایق نهان، دروغ‌های عیان

به رسم جمعه های FRIBOOK ، امروز کتاب حقایق نهان، دروغ‌های عیان ، اندیشیدن بدون اندیشیدن را معرفی میکنیم که فوق العاده خواندنی است و نوشته تیمور کوران می‌باشد.

دسته بندی : کتاب
۵/۵ (۲)

به رسم جمعه های FRIBOOK ، امروز کتاب حقایق نهان، دروغ‌های عیان ، اندیشیدن بدون اندیشیدن را معرفی میکنیم که فوق العاده خواندنی است و نوشته تیمور کوران می‌باشد.

خلاصه کتاب Private Truths, Public Lies

رفتارهای سیاسی و اجتماعی ما پیش‌بینی پذیر هستند؟ پاسخ تیمور کوران نویسنده‌ کتاب حقایق نهان، دروغ‌های عیان به این سوال منفیه. کوران معتقده هر کدوم از ما در بیان هر ترجیح یا موضعی که به صورت علنی اظهار میکنیم، دنبال سه منفعت یا فایده اصلی هستیم: فایده ذاتی؛ یعنی اینکه خود اون موضعی که بیان کردیم رو چقدر دوست داریم، فایده اعتباری؛ یعنی اون موضع چقدر به شکل گرفتن همون شخصیتی کمک میکنه که در هر جمعی دوست داریم دیگران ما رو با اون بشناسند، و در آخر هم فایده بیانی؛ یعنی احساس رضایتی که از بیان صادقانه اون چیزی که در دل داریم برای ما حاصل میشه. این فایده‌ها روی بیان ترجیحاتمون اثر می‌‌گذارند و باعث می‌شوند ناظران و تحلیلگران در فهم «خواست واقعی جامعه» مسیر اشتباهی بروند.

این مطلب را هم بخوانید  معرفی کتاب گستره یا Range نوشته دیوید اپستین

چرا این کتاب را پیشنهاد می‌کنیم؟

چقدر ممکن است عقیده یا نظری را که در دلمان هست همان طور که هست بیان کنیم؟ وقتی نظرمان را درباره‌ی یک موضوع و مسئله‌ای می‌پرسند چقدر به مخاطب نگاه می‌کنیم و نظرمان را باتوجه به مخاطب بیان می‌کنیم؟ کوران نویسنده‌ کتاب حقایق نهان، دروغ‌های عیان می‌گوید در بیشتر مواقع ما این کار دوم را می‌کنیم. یعنی فشار اجتماعی روی ابراز عقیده و نظرمان اثر می‌گذارد. این تفاوت بین ترجیح شخصی ما و ترجیح عمومی چیزی است که تیمور کوران اسمش را گذاشته تحریف ترجیح یا انحراف ترجیح و در این کتاب چشم ما رو به پیامدهای این تفاوت باز می‌کند.

نویسنده‌‌ کتاب حقایق نهان، دروغ‌های عیان کیست؟

تیمور کوران ترک‌تبار آمریکایی است. کوران از آکادمی رابرت در استانبول فارغ‌التحصیل شد و برای ادامه تحصیل در رشته اقتصاد به دانشگاه های پرینستون رفت و بعد از آن دکترایش را از دانشگاه استنفورد دریافت کرد. بین سالهای ۱۹۸۲ و ۲۰۰۷ وی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی تدریس کرد. همچنین عضو موسسه مطالعات پیشرفته در پرینستون بود مدتی به عنوان استاد مدعو در دانشکده تحصیلات تکمیلی بازرگانی، دانشگاه شیکاگو تدریس می‌کرد و استاد مهمان اقتصاد در دانشگاه استنفورد بود.

این مطلب را هم بخوانید  معرفی کتاب چک لیست نوشته آتول گوانده

منبع : وب سایت پادکست فارسی بی‌پلاس

پادکست خلاصه کتاب حقایق نهان، دروغ‌های عیان رو میتونید با صدای گرم و گفتار جذاب آقای علی بندری بشنوید…

کتاب های دیگر را میتوانید در صفحه معرفی کتاب مشاهده نمایید

برای سفارش طراحی وب سایت جهت رشد کسب و کار خود میتوانید به صفحه نمونه کارها و تعرفه های طراحی سایت مراجعه نمایید

برای مطالعه مطالب بصورت خلاصه و یا چکیده ای از آنها در اینستاگرام می‌توانید اینجا کلیک کنید.   webschoool@

 

لطفا امتیاز دهید

فهرست