کتاب هزینه نهایی صفر

به رسم جمعه های FRIBOOK ، امروز کتاب هزینه نهایی صفر را معرفی میکنیم که فوق العاده خواندنی است و…
دسته بندی : کتاب
هزینه نهایی صفر
۵/۵ (۱)

به رسم جمعه های FRIBOOK ، امروز کتاب هزینه نهایی صفر را معرفی میکنیم که فوق العاده خواندنی است و نوشته جرمی ریفکین می‌باشد.

خلاصه کتاب Zero Marginal Cost Society

ما درباره‌ی آینده کنجکاوی‌هایی داریم. یکی از این کنجکاوی‌ها اثری است که پیشرفت تکنولوژی روی آینده می‌گذارد. نویسنده کتاب هزینه نهایی صفر از سه روند تکنولوژیک حرف می‌زند که روی آینده‌ی ما اثر می‌گذارند. این سه روند، نامتمرکز هستند و کنترل آنها به وسیله دولت یا موسسات انحصاری خصوصی ناممکن است. ویژگی مشترک دیگرشان این است که هزینه نهایی تولید تقریبا هر کالایی را به سمت صفر می‌برند. سوال اینجاست که کدام روندهای تکنولوژیک این قابلیت را دارند و چطور این تغییر را ایجاد می‌کنند؟

چرا کتاب هزینه نهایی صفر را پیشنهاد می‌کنیم؟

دنیای امروز و فردای ما از تحولات تکنولوژیک اثر می‌گیرد. شدت این اثرگذاری به اندازه‌ای است که دنیا با این تحولات تغییر می‌‌کند. اما تحولات تکنولوژیک جدید چقدر دنیای آینده‌ی ما را تغییر می‌دهد و از آن مهمتر «چطور» تغییر می‌دهد؟ هم به معنای اینکه با چه فرآیندی تغییر می‌دهد و مکانیزمش چه خواهد بود، هم به معنای اینکه در چه جهتی تغییر می‌دهد و نتیجه‌اش چه می‌شود؟ ما درباره‌ی این موضوع کنجکاو هستیم و سراغ ایده‌های مختلفی می‌رویم. نویسنده کتاب هزینه نهایی صفر هم تصویری از تاثیر تکنولوژی بر آینده‌ی دنیای ما ارائه می‌دهد که تصویر منسجم و مدونی است.

این مطلب را هم بخوانید  مزایا و معایب طراحی سایت با وردپرس

نویسنده‌‌ کتاب کیست؟

جرمی ریفکین نویسنده کتاب ، اقتصاددان است و کتاب‌های متعددی نوشته که ظاهراً در بعضی جاها مثل آلمان یا چین منشاء اثر و برنامه‌ریزی‌های اقتصادی هم بوده‌اند. این کتاب در کنار کتاب دیگرش «انقلاب صنعتی سوم» جزو مهمترین آثار او هستند. آقای ریفکین در بخش‌های مختلف سیاسی مثل اتحادیه‌ی اروپا یا در بعضی کشورها به عنوان مشاور اقتصادی فعالیت داشته وحرف‌هایی که می‌زند جنبه‌ی عملگرایانه‌ای دارد.

منبع : وب سایت پادکست فارسی بی‌پلاس

پادکست خلاصه کتاب هزینه نهایی صفر رو میتونید با صدای گرم و گفتار جذاب آقای علی بندری بشنوید…

کتاب های دیگر را میتوانید در صفحه معرفی کتاب مشاهده نمایید

برای سفارش طراحی وب سایت جهت رشد کسب و کار خود میتوانید به صفحه نمونه کارها و تعرفه های طراحی سایت مراجعه نمایید

برای مطالعه مطالب بصورت خلاصه و یا چکیده ای از آنها در اینستاگرام می‌توانید اینجا کلیک کنید.   webschoool@

 

لطفا امتیاز دهید

فهرست